Kdo jsem?


Jmenuji se Lenka a narodila jsem se v roce 1980. Mým velikým koníčkem byla vždy biologie a zajímala jsem se o všecko, jak to chytrá příroda vymyslela a jak to vlastně funguje. Mikroskop vlastně nikdy neopustil můj stůl, přesto jsem měla tolik zájmů, že jsem se rozhodla v životě ubírat trochu jiným směrem a vystudovala jsem technickou školu.

V roce 2005 jsem se vdala a na konci téhož roku se rozhodla přestat užívat hormonální antikoncepci. V téže době jsem se dozvěděla o metodě měření bazální teploty a jakožto člověk, co musí všecko vyzkoušet, jsem si jednoho dne koupila teploměr a začala měřit a zároveň číst, cokoli jsem o této metodě objevila. Měřila jsem bazální teplotu, sledovala děložní čípek a hlen, pozorovala sliny pod mikroskopem, zkoušela jsem hledat souvislosti a pozvolna poznávala, jak moje tělo vlastně funguje. Při této příležitosti musím moc a moc poděkovat mému muži, který tohle všecko toleruje a mlčky přechází. Však on moc dobře ví, že si nevzal normální ženskou ;-)

Popravdě jsem z toho všeho měla ohromnou radost a i když asi musím mnoha lidem připadat jako blázen, potkala jsem i pár takových, které tahle věc zaujala a ptali se, jak na to. Začala jsem přispívat do několika internetových diskuzí a zjistila jsem, že spousta otázek se opakuje, že lidé chtějí vidět, jak vlastně všecko funguje, jak vypadají typické křivky... Do diskuzí jsem vložila mnoho odkazů, ale jak už to tak bývá, v dizkuzi se časem ztratí a zpátky se obtížně hledají, takže jsem je přepisovala znova a znova...

Potom jsem si uvědomila, že by mohlo být zajímavé mít je někde všecky pohromadě přehledně uspořádané kdykoli k nahlédnutí, a rozhodla jsem se vytvořit tuto stránku. V době, kdy jsem ji tvořila, jsem za sebou měla osmnáct naměřených cyklů, nyní už jsem se dávno přehoupla přes třicítku...

Jsem značný počítačový antitalent, který texty píše v notepadu, takže doufám, že omluvíte nepříliš velkou grafickou kvalitu a celkové zpracování a přesto tu najdete odpověď na většinu svých otázek.

Pokud budete mít jakékoli připomínky, náměty, nebo budete chtít přispět vlastními nápady nebo zkušenostmi, pište na:

merenibt@centrum.cz

HotelyInvia.cz